Akcesoria BHP
Just another WordPress site

Magazyn architektoniczny : Biennale w Wenecji 2012: Modele mieszkalne / architekci Eric Parry, Haworth Tompkins, Lynch Architekci

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Modele Nico Saieh Inhabitable przedstawia pracę trzech praktyk – Eric Parry Architects, Haworth Tompkins, Lynch Architects – którzy odnajdują wspólną płaszczyznę w zaręczynach z Londynem, jako miasto znalezionych fragmentów.
Być może wyjątkowo wśród światowych miast Londyn istnieje jako seria w dużej mierze nieplanowanych, niezależnych, warstwowych fragmentów, które mimo wszystko łączą się z wieloma praktycznymi rozwiązaniami prawnymi, politycznymi i ekonomicznymi.
Odpowiadając na tę koncepcję Londynu, każda praktyka stara się oprzeć się pokusie znaku rozpoznawczego .
architektury na rzecz takiej, która jest kontekstualna i rygorystycznie specyficzna dla miejsca.
Rzeczywiście, praktyki.
uznanie fragmentarycznego i nieplanowanego ma zastosowanie zarówno do Londynu, który znaleźli, jak i do Londynu, który pozostawiają po sobie.
Związany z wspólnym zaangażowaniem trio z Londynem.
jest ich rozumienie przestrzeni publicznej jako wspólnego terytorium między fragmentami architektonicznymi.
Od żartobliwego uspołecznienia do protestu politycznego, te często nieplanowane terytoria dzielone dają miejsce na codzienne akty londyńskiego życia.
W mieście, w którym codzienny teatr życia rozgrywa się na niezamiejskich scenach, które istnieją pomimo braku zaprojektowanych przestrzeni publicznych, takie wspólne przestrzenie nabierają kluczowego znaczenia w londyńskim życiu.
Wystawa ta jest próbą bezpośredniego zaangażowania odwiedzających w te idee poprzez przestrzenne reprezentacje pracy każdej z praktyk.
Instalacja zawiera serię trzech wielkoformatowych fragmentów budynków, które przedstawiają pracę Parry ego w St.
James.
S Gateway w Piccadilly, dzielnicy miasta Lynch na Victoria Street w Wiktorii i Haworth Tompkins w Young Vic na południu Bank.
Instalacja zachowuje tożsamość każdego fragmentu strukturalnego, jednocześnie odkrywając dodatkową warstwę wspólnej płaszczyzny pomiędzy trzema projektami: próbując wyrazić miejsce i przyzwoitość poprzez hojne tworzenie ustawień sztuki i życia publicznego w mieście.
Filmy dokumentalne i różnorodne powiązane treści architektoniczne towarzyszą strukturom, aby lepiej zilustrować pracę tej praktyki i wzbogacić zrozumienie fragmentacji, teatralności i życia publicznego w londyńskich przestrzeniach.
.
Nico Saieh.
Nico Saieh
[więcej w: fosidal dawkowanie, magra dębica, polimyksyny ]

Tags: , ,

No Responses to “Magazyn architektoniczny : Biennale w Wenecji 2012: Modele mieszkalne / architekci Eric Parry, Haworth Tompkins, Lynch Architekci”

 1. Rooster Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: leczenie kanałowe warszawa cennik[...]

 2. Anna Says:

  Trzeba przede wszystkim dbać o siebie i zdrowe nawyki

 3. Anna Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do Odtrucie alkoholowe Warszawa[...]

 4. Night Train Says:

  nie trzeba katować się restrykcyjnymi detoksami

Powiązane tematy z artykułem: fosidal dawkowanie magra dębica polimyksyny