Akcesoria BHP
Just another WordPress site

Architektura: Biennale w Wenecji 2012: Banalność dobra: nowe miasta, architekci, pieniądze, polityka / szkarłatni historycy architektury

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nico Saieh Przedstawiając sześć miast zbudowanych między II a II wojną światową, instalacja ta charakteryzuje się niezwykłą różnorodnością w stosunku do form przestrzennych, demograficznych i ekonomicznych leżących u podstaw ich rozwoju.
Prezentowana poprzez połączenie odważnej typografii, elementów architektonicznych, modeli i malowanych płócien, ta instalacja wywołuje mieszankę złożoności i kontroli wspólnych dla współczesnych miast.
Crimson Architectural Historians zostały zainspirowane pismami historyka brytyjskiego, Tony ego Judta, który zastanawiał się nad pełnym nadziei projektem XX wieku, aby udostępnić masom edukację, zdrowie, sprawiedliwość i kulturę, i jak to zostało zastąpione obecną polityką.
i dyskurs ekonomiczny, w którym.
sprawiedliwy,.
moralny ., lub.
dobry.
prawie nieobecny, zastąpiony przez proces, zysk, wydajność i celowość.
.
Nico Saieh Podobnie, jak pokazuje ta wystawa, postępowe i publiczne ideały planowania zniknęły, znaczenie komunitarystyczne zostało utracone, a planowanie stało się czysto zarządczym narzędziem wykorzystywanym w każdym kontekście gospodarczym, kulturalnym i politycznym.
Spośród sześciu przykładowych miast tutaj przedstawionych trzy reprezentują ideały emancypacji, równości społecznej i postępu, a trzy reprezentują obecne pokolenie nowych miast, które opierają się na znanych cechach formalnych, ale brakuje im kompleksowej idei społecznej.
.
Nico Saieh Miasta to Stevenage (Wielka Brytania), prototyp powojennych New Towns i przykład setek nowych miast na całym świecie; Tema (Ghana), dobrobyt w stylu zachodnim.
miasto wywiezione do pierwszego nowego państwa narodowego odbarwiającego Afrykę; Almere (Holandia), nowe podmiejskie miasto, w którym indywidualizm i osobisty wybór zostały dodane do pojęcia kolektywu; King Abdullah Economic City (Arabia Saudyjska), który znajduje się pośrodku pustyni, głównie w celu przyciągnięcia inwestycji zagranicznych; Songjiang (Chiny), gdzie niekończące się standardowe wieże mieszkaniowe, z małym.
Historycznym.
enklawa, są zaprojektowane przez zagranicznych architektów; oraz AlphaVille-Tamboré (Brasil), osiedle zamknięte, zbudowane jako obiekt komercyjny z wszystkimi usługami znajdującymi się poza murami.
.
Nico Saieh.
Nico Saieh.
Nico Saieh
[podobne: ribomunyl ulotka, salus siedlce piłsudskiego, chlortalidon ]

Tags: , ,

No Responses to “Architektura: Biennale w Wenecji 2012: Banalność dobra: nowe miasta, architekci, pieniądze, polityka / szkarłatni historycy architektury”

 1. Flakes Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: cennik implantów[...]

 2. Ada Says:

  Do tego non stop zimne ręce

 3. Victoria Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do spalacze tłuszczu warszawa[...]

 4. Julian Says:

  Jaki jest cel takich artykułów jak ten i kilka innych

Powiązane tematy z artykułem: chlortalidon ribomunyl ulotka salus siedlce piłsudskiego