Akcesoria BHP
Just another WordPress site

Architektura 21szego wieku : Biennale w Wenecji 2012: The Filigree Maker / Kosovan Pavilion

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nico Saieh Po długiej walce o niepodległość, Kosowo stało się nowym europejskim krajem w 2008 roku.
Znaczna część jego krajobrazu miejskiego składa się z architektury osmańskiej, austro-węgierskiej i komunistycznej, która została w większości nietknięta przez wojnę.
Kiedy bogactwo powraca, a gospodarka powoli rośnie, nowy bodziec budowlany rozpalił się, pokrywając miasto ogromną ilością frontów sklepowych, apartamentów i biurowców.
Pawilon Kosowa cofa się, aby zastanowić się nad obecnym stanem krajobrazu miejskiego, zadając ważne pytania o to, jak architektura wpłynie na przyszłość kosowskiej tożsamości, a co ważniejsze, na stan emocjonalny i zachowania jednostek zamieszkujących jego miasta.
Dzięki wystawie The Filigree Maker odwiedzający i uczestnicy na całym świecie mają szansę pomóc w kształtowaniu przyszłego Kosowa, dzieląc się emocjonalną reakcją na obrazy istniejącej architektury.
Dowiedz się więcej i dowiedz się, jak możesz wziąć udział po przerwie.
Reprezentowany przez kosowskie Ministerstwo Kultury, z komisarzem Bekimem Ramku i kuratorem Përparimem Ramą, Pawilon Kosowa na Biennale w Wenecji w 2012 roku daje odwiedzającym możliwość głębokiego przemyślenia swojego otoczenia.
Dzięki wystawie The Filigree Maker pawilon stara się odpowiedzieć na te ważne pytania: co czeka kosowską architekturę.
W jaki sposób ewoluuje krajobraz projektowy Kosowa.
Jak Kosowianie myślą o budynkach znajdujących się w ich miastach.
.
Nico Saieh Wystawa, nazwy po starożytnej i tradycyjnej technice wytwarzania metalu, która przekręca nici z drutu w biżuterię, próbuje udzielić odpowiedzi na te pytania, rejestrując emocjonalne reakcje każdego odwiedzającego na aktualne dzieła architektury.
Ponadto zachęca się uczestników do składania własnych zdjęć architektonicznych z miejsc, w których żyją, pracują i wychowują rodziny za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Stwarza to ciągle powiększającą się bibliotekę aktualnej architektury, która jest podzielona na kategorie przez emocje, które wywołują.
Obrazy są powiązane z jedną z następujących emocji: szczęściem, smutkiem, pułapką, podnieceniem, wolnością lub złością.
Każdy z nich jest reprezentowany przez określony kolor.
Ludzie z całego świata mają możliwość wyrażenia własnych emocjonalnych reakcji za pośrednictwem tych zdjęć i podzielenia się swoją wizją przyszłości Kosowa pod względem krajo- wego krajobrazu projektowego, tworząc w ten sposób nowy wspólny grunt .
.
Nico Saieh Kurator, Perparim Rama stwierdza:.
Wystawa ma na celu stworzenie przewodnika po aktualnej strukturze, kreatywnym projekcie i przyszłej innowacji.
Możesz wziąć udział w ich oficjalnej stronie tutaj.
Zespół Kosowa: Bekim Ramku, Perparim Rama, Winy Maas, Eliza Hoxha, Teuta Jashari Kajtazi, Valdet Osmani, Sali Spahiu, Ilir Murseli, Astrit Hajrullahu, Nol Binakaj, Fitim Mucaj, Agron Mjekiqi, David Beer, Miguel Fonseca, Desariot Ademaj, Valon Jashari, Besjan Krasniqi, Alush Gashi, Alban Gagica, Vjollca Podvorica, Hana Nixha, Nikki Murseli, Kristal Ivazaj Rama, D-Line.
.
Nico Saieh
[przypisy: climea meno, magra dębica, lek clatra ]

Tags: , ,

No Responses to “Architektura 21szego wieku : Biennale w Wenecji 2012: The Filigree Maker / Kosovan Pavilion”

  1. Desert Haze Says:

    Moja mama tez im wierzyla

  2. 101 Says:

    [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Ćwiczenia fizyczne[...]

  3. Marlena Says:

    Boli mnie ostanio brzuch strasznie.

Powiązane tematy z artykułem: climea meno lek clatra magra dębica