Akcesoria BHP
Just another WordPress site

Ze swiata architektury – Oświetlenie: Centralny terminal autobusowy / projekt oświetlenia pfarré

Posted in Uncategorized  by admin
November 4th, 2018

Oświetlenie centralnego terminalu autobusowego w Monachium przez projekt oświetlenia pfarré ma na celu nadanie budynkowi unoszącemu się na poduszce zimnego białego światła.
W rezultacie ciepłe światło jest używane na wyższych piętrach iw przestrzeni zewnętrznej, a delikatnie lśniąca fasada wywołuje intensywnie świecącą pomarańczę.
Więcej zdjęć i ich opis po przerwie.
Reflektory zintegrowane na masztach o wysokości dziewięciu metrów delikatnie podświetlają 165-metrową fasadę aluminiowych rurek.
Baner na poziomie handlowym, restauracyjnym i kawiarni jest jasno pomarańczowy i ma reklamy dla wszystkich firm w budynku.
Baner jest równomiernie oświetlony przez reflektory z redukcją olśnienia.
Poziom terminalu autobusowego jest oświetlony przez 200 zimnych białych reflektorów i przekształca się w duży, mocno skontrastowany obszar, obejmujący prawie 9000 metrów kwadratowych po zmroku.
.
Andreas J.
Focke / architekturfoto.org Poziom zakupów ma pośrednie oświetlenie sufitowe z wpuszczonych pól oświetleniowych.
Ten tani system wykorzystywany był w całym obszarze galerii na poziomie antresoli.
Dodatkowe downlighty kładą szczególny nacisk na przejścia, windy i skrzyżowania.
Dzięki zastosowaniu bardzo wydajnej technologii oświetleniowej umożliwiającej uzyskanie olśnienia można było zrealizować projekt o wyjątkowo niskim bilansie energetycznym: wnętrze osiąga średnią wartość 4,3 W / m2 i zewnętrzną 0,5 W / m2.
.
Andreas J.
Focke / architekturfoto.org Projekt oświetlenia: projekt oświetlenia pfarré Lokalizacja: Monachium, Niemcy Zespół: Gerd Pfarré, Katja Möbs, Guido Meier, Mitzi Medina Twórca: Hochtief Projektentwicklung GmbH Architekci: Auer + Weber + Assoziierte Architekci krajobrazu: Latz + Partner GbR Powierzchnia: przestrzeń wewnętrzna 8 400 m2; Tereny zewnętrzne 13,900 m2 Zakończenie: 2009
[więcej w: dawstwo szpiku, skierowanie do sanatorium zus, fizjoterapia w kosmetologii i medycynie estetycznej ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: dawstwo szpiku fizjoterapia w kosmetologii i medycynie estetycznej skierowanie do sanatorium zus