Akcesoria BHP
Just another WordPress site

Budownictwo i architektura : Biennale w Wenecji 2012: Wenecja na wynos / pawilon Wielkiej Brytanii

Posted in Uncategorized  by admin
November 3rd, 2018

Nico Saieh Brytyjski pawilon prezentuje pracę dziesięciu zespołów architektonicznych, które podróżowały po świecie w poszukiwaniu pomysłowych odpowiedzi na uniwersalne problemy.
Wenecja na wynos pokazuje swoje losy w Argentynie, Brazylii, Chinach, Niemczech, Japonii, Holandii, Nigerii, Tajlandii i Stanach Zjednoczonych i pokazuje kreatywny potencjał dzielenia się pomysłami ponad granicami.
Wystawa prezentuje pracę ponad dwudziestu sześciu praktykujących architektów, kuratorów, naukowców, filmowców i pisarzy, którzy zostali wybrani przez komitet naukowy po otwartym zaproszeniu na pomysły.
Od kuratorów Vanessy Norwood i Vicky Richardson:.
Nico Saieh Venice Takeaway analizuje tematy, które mają znaczenie zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i innych częściach świata.
Dzięki temu, że rzuca światło na alternatywne tryby praktyki, wystawa pokazuje wspólną płaszczyznę architektów na arenie międzynarodowej.
Tematy obejmują projektowanie szkół, zapewnienie mieszkań, rozwoju miast, planowania, świadomości ryzyka i systemu konkurencji.
Jedną z kwestii rozważanych przez kilku uczestników jest rola relacji architekta i zawodu z opinią publiczną.
Głębokość i wnikliwość autorów.
Badania przypominają, że praktyka architektury dotyczy zarówno obserwacji, jak i myślenia, a także projektowania.
Badania mają bardzo specyficzną formę, aby zrozumieć związek między lokalnym kontekstem a ogólnym stanem architektury.
Zakres tematyczny obejmuje szczegółowe studia kariery jednego z architektów w Japonii, a także system standardowych szkół w Rio de Janeiro i pływającą społeczność w Holandii.
Rezultatem jest archiwum obejmujące godziny nagrań wywiadów, tysiące zdjęć, szczegółowe rysunki i przedmioty.
.
Nico Saieh Sama wystawa przedstawia dwie odrębne atmosfery:.
Emporium pomysłów.
gdzie uczestnicy.
archiwum badań są wyświetlane; oraz zestaw polemicznych propozycji dla Wielkiej Brytanii w formie instalacji i obiektów.
.
Nico Saieh Mamy nadzieję, że propozycje wpłyną na debatę w Wielkiej Brytanii, zapewnią zastrzyk świeżych pomysłów i otworzy międzynarodowy dialog.
Archiwa badawcze będą publikowane online oraz w towarzyszącym katalogu, tworząc zasoby, z których inni mogą korzystać w przyszłości.
Venice Takeaway odpowiada na motyw przewodni Biennale Director Davida Chipperfielda Common Ground, identyfikując pomysłowe i ambitne sposoby na wynegocjowanie wyzwań związanych z tworzeniem architektury.
Proces pracy nad tą wystawą wzmocnił naszą wiarę w znaczenie mobilności ponad granicami, otwartość na nowe pomysły i międzynarodowe podejście do wspólnych problemów.
.
Nico Saieh Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność uczestnikom Wenecji na wynos, którzy podjęli swoje badania z przywództwem, determinacją i odpornością wielkich odkrywców.
Jesteśmy przekonani, że ich propozycje będą miały pozytywny wpływ na brytyjską architekturę w nadchodzących latach.
.
Nico Saieh
[hasła pokrewne: diadynamik przeciwwskazania, tahitian noni, pasemka caspariego` ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: diadynamik przeciwwskazania pasemka caspariego` tahitian noni