Akcesoria BHP
Just another WordPress site

Architektura 21szego wieku : Jiaxing College Library & Media Center / Architektura LYCS

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości LYCS Architecture Zwycięski projekt konkursowy dla biblioteki i centrum medialnego Jiaxing College, zaprojektowany przez LYCS Architecture, ma na celu przełamanie przestarzałych konwencji projektowych poprzez inteligentne negocjowanie współczesnego projektu architektonicznego z tradycyjnym chińskim kampusem.
Otoczony bogatym lasem i soczystą wodą, biblioteka o powierzchni 42000m2 gra w hierarchii.
hierarchia wielu, coraz bardziej prywatnych przestrzeni; hierarchia tempa doświadczeń przestrzennych; i hierarchia introwersji i ekstrawersji.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Biblioteka między kampusem a dziedzińcem, biblioteka zachęca do publicznych działań na dziedzińcu i na dachu ogrodu, ograniczając nadmierne wizualne przerwanie trzech płatów.
Zamiast tradycyjnego obiegu prostych klatek schodowych, łagodnie opadająca rampa owija rdzeń, tworząc łagodniejszą cyrkulację, która odpowiada architekturze zorientowanej na informację.
Odcięcie narożników od trójkątnego planu zmiękcza formę i pozwala na lepsze wykorzystanie światła dziennego.
Dzięki architekturze LYCS Dwuwarstwowa elewacja unosi się z płaszczyzny podłoża przez płetwiastą powierzchnię, tworząc teatralne wrażenie formy: gdy postępuje się w kierunku środka boiska, krzywe fasady wynurzają się do wysokości 35 metrów, rozszerzając się na trzy części dachu ogrody, które zbliżają się do geometrycznego środka planu.
Płynną krystaliczną postać uzyskuje się poprzez zestawienie błyszczącego odbicia fasady aluminiowo-szklanej i łagodnych krzywych brzegu jeziora.
Dzięki uprzejmości architektury LYCS Pierwsze dwa poziomy budynku zawierają muzeum, archiwum i centrum sieciowe z biblioteką powyżej.
Widoki na obwodzie otwierają się na krajobraz na zewnątrz, natomiast rampy tworzą różne punkty widokowe w budynku, łącząc wiele doświadczeń pomiędzy zielonymi przestrzeniami, przestrzeniami do czytania i obszarami wspólnymi.
Dzięki uprzejmości LYCS Architecture Architects: LYCS Architecture Lokalizacja: Jiaxing, Chiny Architekt rekordu: Architectural Planning Projekt i badania Institute of Zhejiang University of Technology Kierownik projektu: Ruan Hao, Devin Jernigan, Zespół projektowy ZhanYuan: Vedrana Puhalo, Jin Shanliang, Max Peterschmidt, Li Yan, Chen Rong Wielkość: 42 000 m.
Okres realizacji: 2012-2014
[hasła pokrewne: gimnazjum nr 2 kwidzyn, reumaphyt, fosidal dawkowanie ]

Tags: , ,

No Responses to “Architektura 21szego wieku : Jiaxing College Library & Media Center / Architektura LYCS”

  1. Knuckles Says:

    Prawie wszystkie owoce mają witaminę C, minerały, barwniki

  2. Jagna Says:

    Article marked with the noticed of: sklep z odżywkami warszawa[...]

  3. Blanka Says:

    Sporo sie dowiedzialam

Powiązane tematy z artykułem: fosidal dawkowanie gimnazjum nr 2 kwidzyn reumaphyt